Чи корисний темний режим для ваших очей? Ось чому ви можете цього уникнути.

Автор: Lewis Jackson
Дата Створення: 14 Травень 2021
Дата Оновлення: 1 Липня 2024
Anonim
Топ-20 СТРАШНЫХ видео МЕСЯЦА! 😱 [Страшный комп. # 8]
Відеоролик: Топ-20 СТРАШНЫХ видео МЕСЯЦА! 😱 [Страшный комп. # 8]

Зміст


Темний режим - це, мабуть, одна з найпопулярніших функцій сучасного інтерфейсу користувача. Від додатків до операційних систем, Apple до Google, смартфонів до ноутбуків, багато продуктів, які ми сьогодні використовуємо, мають певний тип темного режиму, інтегрований в інтерфейс користувача.

Чи знаєте ви, що темний режим насправді не є сучасним винаходом? А чи знаєте ви, що насправді є недоліки переключення ваших програм у темний режим?

Трохи історії темного режиму

Тисячоліття можуть не стосуватися, але деякі з найдавніших домашніх комп'ютерів використовували монохромні ЕКР-монітори, які відображали зеленуватий текст на чорному екрані. Багато ранніх текстових процесорів (так, були спеціальні машини для того, що ви зараз можете робити в Microsoft Word), також дозволяли вводити білий текст на чорному тлі.


Все це змінилося у 80-х, коли такі компанії, як Xerox та CPT Corporation, виготовляли текстові текстильні машини, які мали білий екран із чорним текстом. Це було зроблено для того, щоб повторити вигляд чорнила на папері.

Швидкий рух вперед на кілька десятиліть, і темний режим повертається повним ходом. Такі компанії, як Apple та Google, активно рекламували темні теми для всіх своїх продуктів, а світ вслід за ними.

Не пропустіть:Найкращі програми для темного режиму AMOLED

Чому слід використовувати темний режим

Найбільш відома і наукова перевага темного режиму полягає в тому, що він заощаджує енергоспоживання на пристроях з OLED або AMOLED-дисплеями. На панелях OLED кожен піксель горить індивідуально. Коли фон білий, всі пікселі включаються, а дисплей вимагає більшої потужності. Якщо пікселі чорні або навіть темно-сірі, як це відбувається у темному режимі, вимоги до енергії дисплея, природно, знижуються.


Ця енергозберігаюча здатність темного режиму обмежена OLED-екранами, тому телефони, монітори та ноутбуки з РК-дисплеями не користуються цим.

Ще одна корисність темного режиму, про яку ми так часто чуємо, - це різання шкідливого синього світла. Блакитне світло - це високоенергетичний спектр видимого світла з найменшою довжиною хвилі. Найбільшим природним джерелом блакитного світла для людини є Сонце, але наші телефони також випромінюють сліди блакитного світла.

Згідно з газетою "Гарвардське здоров'я", надмірне потрапляння синього світла може придушити секрецію мелатоніну, гормону, важливого для правильного сну вночі. (Але це насправді не те, про що ви повинні турбуватися!)

Компанії часто заявляють про те, як темно покращує видимість, зменшує напругу очей та полегшує використання пристрою при слабкому освітленні. Але це не завжди так.

Чому не слід використовувати темний режим

Хоча багато людей відчувають себе комфортніше в темному режимі в умовах слабкої освітленості, це не завжди бажано робити.

Люди природно вміли бачити речі чіткіше вдень і не так багато вночі. Ми еволюціонували, щоб побачити темне на світлі, будь то предмети в нашому природному оточенні під час денного світла чи написаний текст на папері. Тож у найпримітніші способи та з приводу кращого контрастування нам краще бачити темне світло на світлі, ніж навпаки.

Важливим моментом, що суперечить використанню темного режиму для кращої наочності, є те, що світло на темну тему - особливо для тексту - не обов'язково добре для всіх.

У вас може виникнути астигматизм

За даними Американської Оптометричної Асоціації, стан, який називається астигматизм, є дуже поширеним серед людей. Schaeffer Eye Center пише, що майже 30% різних груп населення страждають від різного ступеня стану. Астигматизм викликає помутніння зору через неправильну форму одного або обох очей. Людям це може ускладнити читання світлого тексту на темному тлі. 2014 рік Gizmodo стаття цитує дослідницьку групу сенсорного сприйняття та взаємодії в університеті Британської Колумбії:

Людям з астигматизмом (приблизно 50% населення) важче читати білий текст на чорному, ніж чорний текст на білому. Частина цього стосується рівня освітленості: при яскравому дисплеї (білий фон) райдужна оболонка замикається трохи більше, зменшуючи дію «деформованої» лінзи; при темному дисплеї (чорний фон) райдужна оболонка відкривається, щоб отримувати більше світла, а деформація кришталика створює набагато нечіткіший фокус у оці.

Можливо, ти страждаєш на астигматизм і навіть не знаєш цього. Хоча ви могли перевірити це лікарем-окулістом, це може бути причиною того, що ви не почуваєте себе добре при читанні матеріалів на телефоні з увімкненим темним режимом.

Це на ваших очах

Чорний текст на білому тлі забезпечує найкращу читабельність, отже, найкраще розуміння та збереження. Чому? Тому що білий колір відображає всі довжини хвиль видимого спектру. Райдужка не повинна розширюватися, щоб поглинати більше світла.

Коли ви бачите світлий текст на темному екрані, його краї ніби переливаються у чорний фон.

Оскільки райдужна оболонка не розширюється при погляді на білий екран, зіниця залишається вузькою, і вам потрібно докласти менше зусиль, щоб зосередитися на речах. Коли ви побачите на білому тлі контрастний чорний текст, ви можете негайно зосередитись на ньому.

У темному режимі ваш учень повинен розширюватися, щоб пускати більше світла. Коли ви бачите світлий текст на темному екрані, його краї ніби переливаються у чорний фон. Це називається ефектом халяції (через Зробіть техніку простішою) і це зменшує легкість читання.

Пам’ятайте, око складається з м’язів. Чим більше напруги ви намагаєтеся щось прочитати, тим сильніше буде зношуватися. Якщо вам не зручно читати світлий текст на темному тлі, не змушуйте його.

Яскравий опік

Ви знаєте таке відчуття, коли вам зручно спить у темній кімнаті, а хтось раптом відчиняє штори, щоб залити кімнату сонячним світлом? У цей момент ви відчуваєте раптовий шок, оскільки райдужна оболонка не налаштувалася на кількість світла, яке потрібно приймати.

Коли ви переглядаєте речі в темному режимі протягом тривалого періоду часу, скажімо, через кілька місяців, ваші очі звикають пропускати менше світла. Через це, коли ви час від часу дивитесь на яскравий екран, ви відчуваєте почуття дискомфорту.

Це випливає з особистого досвіду. Я вже близько трьох місяців використовую темний режим на своєму телефоні, ПК та планшеті. Коли я описав свою зростаючу неприязнь до яскравих екранів до друга-хірурга, він пояснив, що це досить поширене явище, коли очі обумовлюються темним режимом.

На щастя, він сказав мені, що таке підвищення чутливості до яскравості не є постійною проблемою і вирішиться самостійно, якщо я почну частіше використовувати білі екрани. Це лише справляти правильний баланс.

Темно і похмуро

Той самий Гарвардський папір, який розповідає про шкідливий вплив блакитного світла, також говорить про збільшення впливу цього ж. У статті пояснюється, що синя довжина хвилі корисна під час денного світла, оскільки сприяє підвищенню настрою.

Лікарі Американської академії офтальмології також вважають, що здоровий вплив блакитного світла може підтримувати розумову працездатність та зменшувати короткозорість у дітей.

Немає наукових доказів того, що синє світло від приладів завдає шкоди очам.

Хоча може бути корисним, щоб вирізати відблиски екрану вночі, коли загальне оточення темне, можливо, вам не годиться вимикати ці пікселі весь час.

Також немає наукових доказів того, що синє світло від пристроїв спричинює пошкодження очей, а також недостатньо досліджень, щоб показати, що темний режим дозволяє вам бачити краще. Насправді дослідники припускають, що дискомфорт, який люди відчувають після того, як занадто довго дивляться на екрани, викликаний меншим морганням, а не яскравістю.

Зрештою, досвід роботи в темному режимі різний. Багато що також залежить від зовнішнього освітлення, в якому ви використовуєте ваш екран.

Хоча темні теми, можливо, краще підходять для ночі, вони не обов'язково допомагають тобі краще читати або рятують очі від цифрового напруження. Ви також можете повністю їх уникнути, якщо почнете помічати проблеми зі зором або підвищену чутливість до світла.

Ви все в режимі темного режиму чи тримаєтесь подалі від нього? Повідомте нас!

Завантаження опитування

Глибоке навчання та штучний інтелект - це технології, які стоять у світі завтрашнього дня. Насправді до 2030 року консалтингова компанія PwC прогнозує, що майже 40 відсотків усіх робочих місць в США м...

Зараз на ринку є безліч бездротових зарядних пристроїв. Багато з них - це просто невеликі пластикові диски, які мають одну мету: зарядити смартфон. Бездротовим зарядним пристроєм Defene Duo є оновленн...

Популярні Повідомлення