Apple, Google доказують, що програмне забезпечення для камери важливіше мегапікселів

Автор: Lewis Jackson
Дата Створення: 11 Травень 2021
Дата Оновлення: 1 Липня 2024
Anonim
Apple, Google доказують, що програмне забезпечення для камери важливіше мегапікселів - Технології
Apple, Google доказують, що програмне забезпечення для камери важливіше мегапікселів - Технології

Зміст


Досвід камери став визначальним фактором сучасного смартфона, як показали нові серії Google Pixel 4 та Apple iPhone 11 серед кількох інших нових версій. Вийдіть з найкращим доступним фотоапаратом, і похвала буде потік. Це явище фотографії не зарезервоване для флагманського ринку - чудові фотографії продають і дешеві телефони.

Однак ці два ринки повністю розбігаються зі своїм підходом до камер. У більш доступних рівнях смартфони пропонують 48-, 64-, а невдовзі 108-мегапіксельні датчики. Вони застосовують стару теорію, що більша кількість повинна бути кращою. Але запитайте Apple, Google і Samsung, і вони скажуть, що всього 12 мегапікселів - це все, що вам потрібно, і результати, схоже, узгоджуються з флагманськими плеєрами.

Дивіться доказ: Pixel 4 - найкращі камери смартфона навколо

Остерігайтеся мегапіксельної спокуси

У той час як мегапікселі чудово виглядають на папері, перетворення їх у гарні образи - це зовсім інша робота.


Деякі камери високої роздільної здатності, які ми бачили на ринку, дають дуже розмиті зображення, на яких не вистачає деталей. Причина полягає в тому, що для отримання гарного вигляду зображення існує не просто підрахунок пікселів. Сюди входять високоякісний об'єктив та алгоритми обробки зображень високого класу. Деякі телефони можуть знімати дуже детальні зображення, наприклад, Huawei Mate 30 Pro, але більш доступна трубка не вистачає.

Не переконані? Ознайомтеся з цим прикладом зображення нижче. Я поставив 48MP Honor 9X проти 12 Мп пікселя 3. Це не далеко порівняння на основі ціни, але доводить мегапіксельну точку. Зрозуміло, який урожай відображає найбільш детально.

Google Pixel 3 - 12MP Honor 9X - 48MP

Найкращі камери телефону значно покращилися в 2019 році, але їх апаратура не відрізняється від інших.


Ключовою причиною цього є те, що всі ці величезні мегапіксельні датчики використовують технологію, яка називається "піксельне підключення". Замість традиційного кольорового фільтра Баєра вони використовують схему фільтру Quad-Bayer. Насправді ці камери мають кольорове дозвіл ближче до однієї чверті їх кількості пікселів. Таким чином, 48MP піксельна камера пікселя більше нагадує 12MP камеру, 64MP ближче до 16MP і 108MP ближче до 27MP з точки зору реальної вирішальної деталізації. Це припущення, що дешевша компанія смартфонів теж справно справляється з об'єктивами, що навряд чи.

Підсумок - не довіряйте цифрам, не довіряйте зображенням. Поки ці величезні мегапіксельні датчики здебільшого були розчаруванням.

Не потрапляйте до камер на 100 Мп

Комп'ютерна фотографія - це майбутнє

Незважаючи на те, що мегапіксельна гонка викликала більше кількох розчарувань, флагманський рівень ринку ледь не змінив апаратне забезпечення протягом кількох років. Натомість продукти високого класу покращили свої можливості зображень завдяки використанню обчислювальної фотографії.

Вдосконалення обробки зображень забезпечують кращі деталі, баланс білого та кольори як при денному, так і при слабкому освітленні. Обчислювальна фотографія також використовує багато наших улюблених функцій камери, включаючи нічні режими, ефекти глибинної різкості боке та виявлення AI-сцени. Для прикладів обчислювальної фотографії в дії див. Відмінну якість знімків Apple при низькому освітленні, 5-кратний гібридний зум Huawei або можливості астрофотографії Pixel 4.


Можливості обробки зображень важче передати, ніж підрахунок мегапікселів, але Apple і Google доводять, що це шлях вперед.

Ми вже бачимо, що деякі з цих методів пробиваються до більш доступних телефонів. Нічний режим та можливості програмного боке можна знайти майже на всіх телефонах лише за рік або близько того після того, як були флагманські ексклюзиви. Однак вартість вдосконаленої обробки зображень та апаратного навчання апаратне забезпечення в даний час зберігає найдосконаліші алгоритми обчислювальної фотографії у більш дорогих телефонах, принаймні поки що.

Найкращі сьогодні шутери смартфонів не залежать лише від чудового обладнання камери, вони також використовують висококваліфіковану обробку зображень та компоненти машинного навчання. Apple, Huawei та Samsung збільшили вдвічі більше можливостей своїх внутрішніх процесорів, в той час як Google рухається за допомогою додаткового процесора Neural Core. Ці мікросхеми мають важливе значення для ефективного використання цих розширених алгоритмів візуалізації, не витрачаючи весь час автономної роботи.

Врешті-решт, ці можливості зроблять шлях до більш доступних телефонів, і виробники можуть відмовитися від роздільної здатності камери, щоб допомогти ефективніше обробляти дані зображення. Тим часом смартфони середнього класу вибирають сенсори з більшою роздільною здатністю, щоб вони виглядали конкурентоспроможними. Але майбутнє мобільної фотографії міцно лежить у розумніших, досконаліших можливостях обробки.

Хочете дізнатися більше про те, що має обчислювальна фотографія для смартфонів? Перегляньте відео вище. Тепер, як ніколи, споживачі повинні насторожено використовувати мегапікселі як барометр якості.

Про цей огляд:Ми провели тестування Alcatel 3 протягом 1,5 тижня до написання цього огляду і протягом декількох днів використовували його як щоденний драйвер. Пристрій був наданий агентством Alter від...

Програми керування файлами - одні з найважливіших програм на вашому пристрої. За допомогою них ви можете переглядати свої файли, знаходити завантаження, керувати своїм місцем для зберігання, переміщу...

Захоплюючі Статті