Розширена реальність проти віртуальної реальності: в чому різниця?

Автор: Randy Alexander
Дата Створення: 1 Квітень 2021
Дата Оновлення: 16 Травень 2024
Anonim
Тренажери віртуальної реальності I Зроблено в Україні
Відеоролик: Тренажери віртуальної реальності I Зроблено в Україні

Зміст


З Oculus Rift S, Oculus Quest на базі Android, Vive Cosmos та багато іншого, незабаром віртуальна реальність може насолоджуватися чимось другим приходом - можливо, остаточно зламаючи загальний ринок. Незважаючи на найменувань, VR точно не є "мертвим".

Але не тільки VR створює хвилі. Не менш захоплюючим, а може, і тим більше, є поява подібних технологій, таких як AR та MR. AR - "доповнена реальність", а MR - "змішана реальність". Обидва ці варіанти приносять щось інше, але схоже на таблицю і однаково важливі по-своєму. Жонглювання всіма цими поняттями може дещо заплутатися для непосвячених, тож давайте поглянемо, як саме працює кожна з цих технологій і чим вони відрізняються. Це AR проти VR, розборки, які визначать наше майбутнє!

AR проти VR: Доповнена реальність чи віртуальна реальність?

Розширена реальність проти віртуальної реальності. В основі у нас є дві подібні технології, але є деякі ключові відмінності. Найпростіша відмінність між розширеною реальністю і віртуальною реальністю полягає в тому, що віртуальна реальність занурює вас вступiпокладатися у віртуальний світ, тоді як розширена реальність просто накладає віртуальні елементи на реальний світ. Ви знаєте, реальна реальність (RR?).


Гарнітура віртуальної реальності зазвичай використовує один або два екрани, які тримаються поруч із вашим обличчям і переглядаються через об'єктиви. Потім він використовує різні датчики для того, щоб відслідковувати голову користувача та потенційно його тіло під час руху по космосу. Використовуючи цю інформацію, вона створює відповідні зображення, щоб створити ілюзію, що користувач орієнтується в абсолютно чужому середовищі.

У випадку пристроїв, таких як HTC Vive або навіть більш випадкових гаджетів, таких як Daydream Google, користувачі можуть оглядати цю віртуальну реальність та взаємодіяти з нею в різній мірі (залежно від параметрів управління). Більш потужні гарнітури на ПК та майбутні автономні пристрої надалі дозволяють "шість градусів руху", що означає, що ви можете реально вставати і ходити, не маючи на увазі не врізатися в речі назад у реальному світі.


З іншого боку, розширена реальність зазвичай використовує або окуляри, або камеру проходу, щоб користувач міг бачити реальний світ навколо них у режимі реального часу. Потім цифрові елементи або проектуються на скло, або відображаються на екрані вгорі подачі камери. Тут є велика схожість між AR і VR: обидва, ймовірно, будуть використовувати якусь гарнітуру (хоча і не завжди), і обидва зазвичай використовують гіроскопи та інші датчики, щоб слідкувати за рухами користувача. Однак AR зазвичай потребує трохи меншої потужності обробки в порівнянні з VR, оскільки він не потребує відтворення цілої сцени. Для виведення динозавра потрібно менше полігонів проти цілої юрської сцени.

Для цього потрібна певна ступінь «комп'ютерного зору». Це сфера інформатики, яка дозволяє пристрою зрозуміти навколишній світ, щоб цифрові елементи могли бути розміщені правильно. Саме ця технологія дозволяє здійснювати відстеження позицій «зсередини назовні», не потребуючи маяків, щоб визначати позицію користувача, і ця сама технологія дозволить таким пристроям, як Android-Oculus Quest, забезпечити повну свободу руху без використання зовнішні датчики. Однак у багатьох програмах AR необхідна кількість комп’ютерного зору значно нижча; багато пристроїв можуть отримати, просто зрозумівши конкретні об'єкти та орієнтири у світі.

Річард Ю, генеральний директор споживчої бізнес-групи Huawei, намагався стримувати своє розчарування, коли журналісти допитували про додатки серіалу Mate 30, що запускається сьогодні в Мюнхені. Захопл...

Оновлення, 22 вересня 2019 р., 10:42 ET: Представник компанії Huawei дотягнувся до щоб уточнити коментарі Річарда Ю при запуску серії Mate 30, тепер заявивши, що Huawei не має "планів" розб...

Захоплюючі Публікації