Чи маєте ви придбати 48MP смартфон? Ось, що ви повинні спочатку знати

Автор: Lewis Jackson
Дата Створення: 8 Травень 2021
Дата Оновлення: 1 Липня 2024
Anonim
Чи маєте ви придбати 48MP смартфон? Ось, що ви повинні спочатку знати - Технології
Чи маєте ви придбати 48MP смартфон? Ось, що ви повинні спочатку знати - Технології

Зміст


Виробники телефонів уже кілька років пропонують основні камери 12 Мп, і хто може їх звинуватити? Камери 12 Мп забезпечують чудовий баланс між роздільною здатністю та розміром датчиків, як видно з флагманських телефонів Google та Samsung за останні три-чотири роки.

Але в 2018 році відбувся стрибок до 40 Мп для Huawei, який мав кілька цікавих результатів. Тепер, схоже, 2019 рік може стати роком 48-мегапіксельної камери, оскільки кілька виробників телефонів переймають технологію для своїх телефонів. Два найбільших виробника датчиків камер - Sony та Samsung - лідирують, оскільки вони виводять на ринок датчики 48 Мп.

У японської компанії є датчик IMX586, в той час як корейський конгломерат рекламує ISOCELL GM1. І між роздільною здатністю, розміром пікселя та підходом до пікселів у нас є два надзвичайно подібних датчика.

Чому у нас досі не було камер 48 Мп


Honor View 20 - один з перших телефонів із 48-мегапіксельним датчиком.

Зазвичай датчик камери на 48 Мп, стиснутий у вашому типовому смартфоні, представляє кілька проблем. Збільшення роздільної здатності в ідеалі повинно йти поруч із набуттям розміру датчика, щоб підтримувати продуктивність при низькому освітленні, але більший датчик зазвичай призводить до великої горбинки камери чи товшого телефону.

Інша альтернатива - зберегти датчик однакових розмірів. Але набивання всіх цих пікселів на маленькому датчику означає, що окремі пікселі повинні бути меншими, щоб вмістити їх. А менші пікселі просто не в змозі достатньо захопити достатньо світла для нічних знімків. Подумайте про це, як збирати дощ у відра. 25-літрове відро (більший піксель) просто збирає більше дощу (світла), ніж 10-літрове відро (менший піксель).

Підтримка чіпсетів та вторинних камер - ще одна проблема, коли мова йде про камери з 48 Мп. Переважна більшість чіпсетів не підтримує явно камери 48MP, не кажучи вже про камеру 48MP, поєднану з вторинним знімачем. Насправді, Snapdragon 855, Snapdragon 675 і MediaTek Helio P90, здається, є одними з єдиних наборів чіпів, які саме зараз підтримують 48-мегапіксельні зйомки (а чіпи Qualcomm не згадують про підтримку подвійної камери в цьому плані).


Це враховує Nokia Lumia 1020 ще в 2013 році, оскільки мікросхема Snapdragon S4 Plus на пристрої насправді не підтримувала камеру 41 Мп. Це змусило Nokia істотно забезпечити підтримку обладнання. Результат справді був належним 41-мегапіксельним смартфоном, хоч і з жахливим часом знімання та обробки.

Щось подібне ми можемо побачити з Redmi Note 7 Xiaomi, 48-мегапіксельним смартфоном, який використовує Snapdragon 660. Цей чіпсет не підтримує 48-мегапіксельні зйомки, згідно з специфікацією, але Xiaomi, здається, все одно знайшов рішення. Сподіваємось, у нас немає легального безладу досвіду ...

Чипсети пройшли довгий шлях із часів двоядерних 32-бітних конструкцій, тому продуктивність одного знімка повинна бути досить жвавою. Але популярність таких функцій, як HDR + і нічний режим, означає, що в деяких ситуаціях ці чіпсети можуть мати справу з безліччю даних.

Це також рекомендує побачити кілька оголошених пристроїв з 48 Мп, які пропонують вторинну камеру. Однак, за винятком Huawei Nova 4, більшість із цих пристроїв мають вторинний датчик глибини або 3D, а не телефото, монохромний або ширококутний затискач.

Чому варто хвилюватися?

Зразок знімка, зроблений із програмою Honor View 20 з підтримкою 48MP.

Samsung і Sony не виробляють лише 48-мегапіксельний датчик для хвастощів з прав або великої деталізації дня, хоча я з нетерпінням чекаю результатів у денний час. Компанії використовують техніку, яка називається піксельним підключенням, щоб подолати недоліки 48 МП сенсора (тобто, погані знімки при низькому освітленні).

Піксельне підключення - це один із найнадійніших способів покращення фотографій на вашому смартфоні, який робиться на зразок LG G7, Huawei P20 Pro, Huawei Mate 20 Pro та безлічі бюджетних телефонів. Цей процес бачить інформацію з чотирьох сусідніх пікселів, об'єднаних в один, щоб створити більш яскраве загальне зображення. По суті, вони поєднують чотири менших відра для дощу, щоб зробити одне велике відро. Такий підхід дозволяє камерам підтримувати розмір датчиків, зберігаючи при цьому хороші нічні знімки.

Однак піксельне підключення не позбавлене недоліків, оскільки ви отримуєте зображення з значно меншою роздільною здатністю, ніж датчик камери здатний виплюнути. Наприклад, LG G7 використовує підключення пікселів у своїй головній камері 16 Мп для яскравих знімків з низьким освітленням, що дозволяє робити знімок 4 Мп.

Камера 48 Мп - це засіб для досягнення мети, а не сам кінець.

Чотири мегапікселі - це досить низька роздільна здатність (HTC One, хтось?), Але технічно ви могли б отримати більш високу роздільну здатність, якби для початку використали камеру з більшою роздільною здатністю. Пристрої Huawei застосовують такий підхід, випльовуючи 10MP-піксельні знімки з 40-мегапіксельної основної камери. І тоді у вас є нові датчики Sony та Samsung, які приймають роздільну здатність 48MP, щоб отримати знімки з 12 Мп пікселів. Це приблизно така ж вихідна роздільна здатність, як у флагманських телефонів 2018 року, таких як Google Pixel 3 та Samsung Galaxy S9.

Нові датчики камери 48 Мп передбачувано мають менші пікселі, ніж ваш традиційний 12-мегапіксельний смартфон. Вони обидвакрихітні 0,8 мікрона пікселів, тоді як основна камера Galaxy S9 набирає 1,4 мікрона пікселів; навіть 16-мегапіксельний плеєр OnePlus 6T має 1,22 мкм.

Але Samsung і Sony кажуть, що їх датчики дають вам еквівалент 12 Мп 1,6-мікронного піксельного зображення під час зйомки з пікселями. Ознайомтеся із зображенням Sony нижче, щоб отримати кращі уявлення про налаштування.

Компанія Sony також надала зразковий знімок на момент оприлюднення, порівнюючи його з традиційним оснащенням 12 Мп при денному світлі. Справжнє випробування прийде в умовах слабкої освітленості, але ви можете перевірити порівняння нижче.

Як випливає із фотографії, схоже, що зйомка 48 Мп також може забезпечити кращий масштаб, ніж рішення, що бачать на вашому стандартному смартфоні з однією камерою. Це відбувається тому, що ви повинні мати можливість просто обрізати зображення високої роздільної здатності, щоб отримати хороші результати (принаймні, якщо не використовується функція розширення пікселів). Незрозуміло, чи можна очікувати результатів, які кращі, ніж телеапарат або обчислювальні зусилля, але це, безумовно, потенціал.

Хто використовує 48MP датчики?

Honor View 20 - це, мабуть, найвизначніший пристрій з 48-мегапіксельною камерою, і перші зразки здаються досить обнадійливими. Ви також можете очікувати Kirin 980 чіпсет, до 8 ГБ оперативної пам’яті, 128 ГБ або 256 ГБ розширюваного сховища, а також додаткова тривимірна камера поряд із 48-мегапіксельним знімачем.

Huawei також відкрив Nova 4 минулого місяця, замінивши чіпсет Kirin 980 для старшого процесора Kirin 970. Але комбінація задньої камери складається з 48MP первинної оснастки, 16 Мп ультра широкої кутової камери та датчика глибини 2 Мп.

Китайська марка Hisense стрибнула на борт 48-мегапіксельної стрічки на CES, з U30. У телефоні є чіпсет Snapdragon 675, очікуваний 48-мільймовий перемикач та 5-мегапіксельна вторинна камера для глибинних ефектів.

Xiaomi також розкрила Redmi Note 7 цього місяця, запропонувавши задню камеру на 48 Мп разом із 5-мегапіксельним вторинним шутером. Бренд вибирає чіпсет Snapdragon 660 і сенсор Samsung, але підтвердив, що він пропонує Redmi Note 7 Pro з датчиком Sony.

Чи варто купувати смартфон 48 Мп?

Занадто рано говорити, чи призведе до набору 48 МП датчиків дивовижні фотографії, але, здається, прийняття такою кількістю брендів, очевидно, говорить про те, що Samsung та Sony вразили виробників своєю сенсорною технологією.

Нам потрібно буде перевірити ці телефони до того, як ми винесемо вирок, але навіть якщо піксельний підхід самостійно не дає дивовижних результатів, OEM-виробники мають у своєму розпорядженні тонну технологій обробки зображень. Уявіть знімок із пікселями у 12 Мп у поєднанні з нічним режимом або HDR + від Google ...

Борешся, щоб потрапити в зону після вихідних? Це, мабуть, тому відволікання є скрізь. У будь-який момент може бути дуже важко зосередитись на одній конкретній речі, що є головним питанням, коли мова й...

Оновлення, 24 січня 2019 р. (09:00 ET): Alien: Blackout тепер доступний для завантаження в магазині Google Play (і магазинах додатків Apple або Amazon) за ціною 4,99 долара....

Популярні Сьогодні