120 ГГц адаптивні дисплеї: майбутнє чи просто трюк?

Автор: Lewis Jackson
Дата Створення: 6 Травень 2021
Дата Оновлення: 1 Липня 2024
Anonim
120 ГГц адаптивні дисплеї: майбутнє чи просто трюк? - Технології
120 ГГц адаптивні дисплеї: майбутнє чи просто трюк? - Технології

Зміст


Коли ми говоримо про майбутнє мобільних дисплеїв, велика увага приділялася тривалому переходу до OLED, появі безмежних конструкцій та можливості гнучких та гнучких моделей на горизонті. Однак про тенденцію також говориться менше: прагнення до дисплеїв з ще більшими частотами оновлення, змінною частотою оновлення та підтримкою вмісту з високим динамічним діапазоном.

Звичайно, цього року і вже підтримують деякі формати HDR, а 60 Гц - це масляниста річ для анімації, ігор та відтворення відео з високою швидкістю кадрів. Ми бачили, що в цьому плані конверт підштовхують і інші телефони, коли деякі з моделей Sharp's Aquos вже мають 120-ГГц-дисплей, а його останній Aquos R робить це з роздільною здатністю QHD, підтримкою HDR10 та пакетом Snapdragon 835. (Якщо ви не впевнені, про що ми говоримо, частота оновлення - це швидкість, з якою дисплей оновлює свою картинку щосекунди.)

Розмова про високі показники оновлення завершилася на початку цього року, коли вона представила свій останній iPad Pro, доповнений 120-ГГ-дисплеєм “ProMotion”, за яким компанія каже, що дасть змогу отримати більш текучу реакцію при збільшенні зображення або прокручування тексту. Також є переваги, коли мова йде про більш високі показники оновлення ігор, і саме на це орієнтується Razer у своєму новому телефоні Razer. Тут компанія використовує панель IGZO, яка працює за технологією Ultra Motion, мобільну версію Nvidia G-Sync для настільних моніторів. Це синхронізує вихід графічного процесора зі швидкістю оновлення, що дозволяє йому змінюватись від 10 до 120 Гц, щоб згладити будь-яке розрив екрану та допомогти іграм почувати себе чуйними.


Безумовно, правда, що 120 Гц може зробити рух виглядати трохи плавніше - просто запитайте будь-кого із монітором ПК на 120 або 144 Гц - і в мобільному просторі ця взаємодія також залежить від того, щоб у ваш дисплей був вбудований швидкий, точний та чуйний сенсорний елемент. теж. Велике питання полягає в тому, чи має цей стрибок стільки сенсу в просторі смартфона?

Мені не вдається відмовитись від покращених технічних характеристик, навіть якщо стрибок з 60 Гц на 120 Гц не створить світ різниці, коли ви просто переходите в програми та виходите з них із програм або пересуваєтеся по інтерфейсу користувача. Затримка в 17 м вже достатньо хороша для цього, і деякі додатки все одно не працюють із частотою 60 кадрів в секунду. Однак швидше потенційно краще, і коли мова йде про майбутнє, де ми також повинні враховувати і додатки, прийняття швидших показників оновлення має деякі ще більш помітні переваги.

Підвищення частоти оновлення до 90 Гц або вище не допоможе програмам, які вже працюють із швидкістю 60 кадрів в секунду, що іноді є проблемою як для Android, так і для iOS.


Варто відзначити, що частота кадрів 120 Гц вже деякий час підтримується на апаратній стороні в Android-просторі: серія Snapdragon 8XX, найновіша версія Kirin 960 HiSilicon і вибір MediaCeok SoCs від Helio X10 і підтримує панелі 120 Гц різноманітність резолюцій. Тож це не SoC, які зберігають цю нішеву технологію, проблеми, як правило, є у змісті та підтримці продуктивності.

Натомість більшість пристроїв та додатків заблоковані до 60 Гц частоти оновлення програмного забезпечення, щоб забезпечити стабільну продуктивність та уникнути розриву екрану, навіть якщо дисплей здатний значно перевищувати швидкість. Це було продемонстровано, коли було виявлено, що панелі смартфонів Samsung використовувались у Oculus Rift DK2, що працює на 75 Гц, порівняно з тими ж панелями, що працюють на 60 Гц на смартфонах. Повертаючись до телефону Razer, компанія співпрацює з деякими розробниками ігор, щоб скористатися повною швидкістю оновлення, тому навіть із телефоном 120 Гц ми ще не можемо очікувати універсальної підтримки програмного забезпечення.

Щоб вирішити проблеми з продуктивністю, ми побачили впровадження адаптивних технологій оновлення, наприклад, у програмі Razer Phone, яка відповідає точному виходу GPU та швидкості оновлення дисплея. Це виключає розрив екрану, а також означає, що панелі можуть оновлюватись повільніше, тим самим економлячи енергію, переглядаючи відео з меншою частотою кадрів або запускаючи менш інтенсивні програми. Ця технологія вже доступна на ряді панелей завдяки таким ідеям, як G-Sync Nvidia та відкрита платформа DisplayPort Adaptive-Sync. Snapdragon 835 Qualcomm представив власну версію під назвою Q-Sync, яка працює за тим же принципом. Технологія адаптивного оновлення також була однією з точок розмови на презентації нового планшета Apple.

Як ми вже згадували, велику частину цього поштовху спричиняють запити програм віртуальної реальності. Більш швидкі показники оновлення можуть допомогти в боротьбі з меншою затримкою - доки апаратне забезпечення для обробки буде досить швидким - і менше розривання екрану може допомогти запобігти нудоту, обидва комбіновані прагнуть зробити всебічний кращий досвід для глядача.

Синхронізація частоти оновлення дисплея до виходу графічного процесора дозволяє уникнути розриву екрану і може заощадити час автономної роботи, коли не потрібна висока частота кадрів.

Хоча Android трохи відстає від кривої в частоті кадрів. У той час як частота оновлення Oculus Rift та HTC Vive tout 90 Гц, Gear VR застряг на 60 Гц, а Daydream Google змінюється залежно від підключеного пристрою, але, мабуть, заблокований до 60 Гц для більшості телефонів.

Більш висока частота оновлення - це не все для успішної роботи VR. Зрештою, вам потрібно мати можливість послідовно виводити високу швидкість кадру та швидко обробляти дані датчика. Обмежений бюджет енергії, теплової енергії та обробки смартфонів робить ААА, ігор з високою частотою кадрів малоймовірним, але це не означає, що менш вимогливі VR та AR не можуть також отримати користь від плавнішої частоти кадрів.

Натомість змінна частота оновлення може бути рушійною силою для покращених мобільних VR та AR. Затримуючи достатньо часу для обробки датчиків низької затримки, а також синхронізуючи частоту оновлення, щоб уникнути будь-яких моментальних заїкань, сприйняття повинно бути досить рівним, щоб уникнути більшості головних болів. Не тільки це, але й адаптивна швидкість оновлення може допомогти заощадити енергію під час відображення статичних зображень або відео з низькою швидкістю кадрів, а також дозволяє більш високий вихідний вміст на здатних пристроях.

Згорнути

Панелі з високою та змінною швидкістю оновлення вже є великим продавцем в ігровому просторі ПК, і ми, швидше за все, спостерігатимемо все більший поступ до технології в мобільному просторі. Найновіший iPad від Apple, серія Aquos від Sharp та телефон Razer можуть бути просто провісниками наступної основної тенденції технології мобільних дисплеїв.

Підтримка вже є в наявному апаратному забезпеченні, тож тепер для впровадження підтримки тепер належать основні виробники Android та сторонні постачальники програмного забезпечення. Ця технологія, безумовно, не є вигадкою, коли мова йде про додатки для віртуальної реальності, але чи 90Hz, 120Hz або навіть більш високі темпи стануть стандартними для смартфонів, цілком можуть залежати від майбутнього проникнення на ринок і успіху VR - питання це все ще без відповіді.

Ігри про злому і слэш-ігри та побиття ігор виявляють первинне задоволення від відеоігор. Простота замикання кнопок і задоволення скошування сотень противників є одним з основних вражень ранніх відеоі...

Коли ми вперше писали цю статтю кілька років тому, жанр ігор жахів був не дуже. Було кілька хороших. Однак якість швидко погіршилася після цього. Останні кілька років спостерігається пожвавлення ігор...

Захоплюючі Публікації